W poszukiwaniu zajętego czasu
Przyjść, odstać swoje, najlepiej czytać albo zamyślić się głęboko, a potem wyjść, zamknąć drzwi i iść przed siebie ulicą, mijać ludzi, którzy nie wiedzą, udawać, że się spieszy z przerwy obiadowej do pracy. Zniknąć w anonimowym mieście i nie czuć się napiętnowanym.

Praca...

jest dla mnie przede wszystkim koniecznością ekonomiczną. Gdybym wpadł na dobry pomysł, to zarobiłbym dużo pieniędzy przez dwa lata i żył do końca życia z odsetek.

Piotr Krzemień właśnie stracił pracę copywritera w warszawskiej agencji reklamowej: — Może gdybym był lepszy, szef przebolałby, że czytam gazetę w czasie pracy i wychodzę do domu o 18.00.

Piotr wie, że musi znaleźć pracę, bo za pół miesiąca skończą mu się oszczędności. Ta perspektywa wcale mu się nie uśmiecha. — Jestem zupełnie pozbawiony ambicji — mówi o sobie.

Praca...

jest dla mnie wyzwaniem. Tu się realizuję — rzuca w biegu między jedną naradą a drugą Paweł Zygarłowski, dyrektor prywatnej szkoły wyższej. — Praca to nie tylko źródło utrzymania rodziny. To stałe potwierdzanie własnej wartości. Powinna być ciekawa, dająca ludziom na wysokich stanowiskach dużą odpowiedzialność. Trudno byłoby żyć bez pracy. Choć gdybym miał pieniądze, może poświęciłbym się innym pasjom — zastanawia się Paweł.

Praca...

jest dla mnie najbliższym, najbardziej konkretnym i pożądanym marzeniem. Jest czymś, co powinno wyznaczyć rytm mojego życia. Na razie jej nie ma — Beata Partyko, absolwentka filologii ukraińskiej, szuka zatrudnienia od pół roku.

Praca...

jest wartością samą w sobie. W zachodniej Europie ludzie są gotowi w poszukiwaniu pracy prz (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Agnieszka Szanecka - absolwentka prawa UAM, współpracowała z tygodnikiem "Wprost", pracuje w WSB, mężatka, mieszka pod Poznaniem. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

Recepta na udane małżeństwo?

Między budyniem a ekstazą

Kto należy do rodziny?

Dzieci światłości

Albo... albo...


komentarzeFacebook