Pasja ojców
"Pójdź za mną!". Zrealizowane powołanie do bycia ojcem - świadomym kroczeniem krzyżową drogą wraz z Jezusem. W czasie czwartych już rekolekcji kręgu rodzin podjęliśmy temat ojcostwa. Pochylaliśmy się nad tajemnicą Boga. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, jakie cechy powinien posiadać dobry ojciec, który w świadomy sposób przeżywa i realizuje swoje chrześcijańskie powołanie do świętości. Zobaczyliśmy, jak wiele wspólnego ma nasze udane ojcostwo z losem Jezusa, z Jego drogą na Golgotę. Nasze przemyślenia, nasze szczere dzielenie się radościami i trudnościami w realizowaniu powołania do bycia ojcem, omodlone wspólnie przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie przelaliśmy na papier. Tak powstały rozważania tej Drogi krzyżowej.

Prośmy dobrego Ojca w niebie, aby oświecił nasze serca i umysły, byśmy jasno zobaczyli, że krzyżowa droga Jezusa jest dla nas, ojców, biologicznych i duchowych, najpewniejszą drogą owocnego wypełnienia powołania, jakie od Boga otrzymaliśmy.

Stacja 1 — Jezus godzi się na wypełnienie trudnej woli Ojca

Ewangelii św. Marka: „Potem przywołał do siebie tłum razem ze swoimi uczniami i rzekł im: «Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie Krzyż swój i niech mnie naśladuje!»”.

Nie jestem chrześcijaninem z przypadku. Uświadamiam sobie coraz bardziej, że kryje się za tym miłość Boga. To On dał mi łaskę chrztu świętego, łaskę wiary, łaskę stania się uczniem Jezusa i przynależności do rodziny dzieci Bożych. Nie jestem ojcem z przypadku. Uświadamiam sobie coraz bardziej, że kryje się za tym miłość i plan Boga, który pozwolił mi założyć rodzinę. Bóg w pełni mi zaufał, obdarzył mnie potomstwem, uczynił ojcem. Czy uda mi się wypełnić to życiowe powołanie? Co mam robić, jak postępować, aby być dobrym ojcem?

„Pójdź za Mną!”, „Weź swój Krzyż!”, „Naśladuj mnie!” — mówisz do mnie, Jezu.

Otwieram teraz przed Tobą moje serce, pragnę iść Twą krzyżową drogą. Pozwól mi wyraźnie zobaczyć, co mam zmienić w moim byciu ojcem. Dodaj mi sił, bym moją rodzinę, dzieci, które mi dałeś, szczęśliwie doprowadził do Ciebie.

Stacja 2 — Jezus bierze Krzy (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.

     


zobacz także

okladka

okładka

okladka

okladka

okladka


komentarzeFacebook