DWA ŚWIATY EUROPY
Elity lewicowo-liberalne powinny zrozumieć, że o ile w świecie chrześcijańskim mogą się czuć bezpieczne, o tyle w muzułmańskim otoczeniu ich życie może być zagrożone. Europa powinna wrócić do korzeni, czyli chrześcijaństwa i kultury chrześcijańskiej.

W Europie nie ma wojny religijnej. To konfrontacja dwóch systemów wartości.

Atak na redakcję francuskiego satyrycznego pisma „Charlie Hebdo” pokazuje, że dla muzułmanów wrogiem jest lewicowo-liberalna Europa, a nie Europa chrześcijańska. Paradoks polega na tym, że to właśnie ta pierwsza Europa przez całe lata traktowała muzułmanów w sposób uprzywilejowany, a polityczna poprawność nie pozwalała nawet krytykować kiepskiej integracji wyznawców Allaha. Pokolenie marca ’68 nie przewidziało jednak tego, że muzułmanom bardziej po drodze będzie z chrześcijanami niż z ateistami. Przynajmniej na razie.

 

(...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Dominika Ćosić - ur. 1976, absolwentka filologii serbsko-chorwackiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, dziennikarka, publicystka, autorka książek, m.in. przewodnika po Bałkanach, książki o polskiej drodze do Unii Europejskiej "Od Horyzontu do przewodnictwa" i powieści "Uśmiech Dalidy", mieszka w Brukseli. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

Heroizm modlitwy prawdziwej

WIETRZNE MIASTO

Obnażyć stopy

Barwy honoru

JAK IM TO POWIEDZIEĆ?


komentarzeFacebook