Archwium > Numer 519 (11/2016) > Dominikanie na niedziele > NIE TRWÓŻCIE SIĘ, GDY POSŁYSZYCIE O WOJNACH

NIE TRWÓŻCIE SIĘ, GDY POSŁYSZYCIE O WOJNACH
Ml 3,19-20a | Ps 98 | 2 Tes 3,7-12 | Łk 21,5-19

Wojny, przewroty, konflikty zbrojne są czymś strasznym, bo przynoszą przemoc i gwałt. W naszym kraju, na wschodzie Ukrainy, już od kilku lat toczy się wojna, podobnie jak w wielu innych miejscach na świecie. Czy będzie kiedyś taki czas, że nikt na ziemi nie będzie nosił w sobie tego bolesnego doświadczenia? Jezus poucza swoich uczniów, aby nie przerażała ich wojna, aby pomimo zła nie ustawali w czynieniu pokoju wokół siebie. Aby nie popadali w rezygnację, nawet jeśli ludzkość poddaje się żądzom i wpływowi Złego, który chce niszczyć to, co stworzył Bóg.

Tak naprawdę powinniśmy się bać zatracenia własnej duszy. Ten strach nie ma nas jednak paraliżować, lecz motywować do dbałości o relację z Chrystusem. Nie jest to relacja jak każda inna, lecz więź szczególna, najważniejsza w naszym życiu.

Człowiek, będąc w jedności z Chrystusem, nawet podczas wojny może się stać narzędziem działania Boga, głoszenia Dobrej Nowiny i miłości Jezusa, który wszedł w świat rozdarty wojnami i zwyciężył Zło. Niech wszyscy święci, którzy podczas wojen byli narzędziem Miłości, wstawiają się za nami, abyśmy zawsze trwali w mocnej nadziei, że Jezus nigdy nas nie opuści i przeprowadzi nas przez wszelkie trudności!


Mykola Petro Luczok OP - ur. 1974, dominikanin, duszpasterz akademicki i rekolekcjonista, mieszka w klasztorze we Lwowie. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

PRZEDZIWNA SIŁA

PRAGNIENIE OGNIA

POJEDNANIE

Meczet w "jądrze próżności"

NAKRYCI PAPKĄ


komentarzeFacebook