REŻYSER
Iz 7,10-14 | Ps 24 | Rz 1,1-7 | Mt 1,18-24

Czytając dzisiejszą Ewangelię, możemy sobie wyobrazić, że to początek filmu. Ewangelista wymienia najważniejsze osoby – Jezusa, Maryję, Józefa i Ducha Świętego. Gdyby któraś z nich nie wypowiedziała swojej kwestii, cała opowieść zmieniłaby znaczenie.

Bóg zechciał, by ludzie wszystkich czasów poznali Emmanuela i opowiadali Jego historię. Wszystko się wydarzyło w konkretnym czasie i miejscu. Dla nas jest to przestrzeń bardzo odległa, ale sprawy Boże przekraczają czas i przestrzeń.

Naszym zadaniem jest zaangażowanie się w tę opowieść o Bożym Narodzeniu – nie po to, aby powspominać, by ją oglądać jak film. Święta są po to, żeby przyjąć zaproszenie Boga i aktywnie uczestniczyć w tej wyjątkowej narracji.

Możemy powiedzieć, że Bóg zapragnął napisać historię zbawienia w oparciu o rozdziały, którymi jesteśmy my sami – każda i każdy z nas. Aby wszyscy mogli być bohaterami tej historii. Niech te święta będą okazją do słuchania Boga, który nie jest reżyserem mówiącym: „światła, kamera, akcja!”, ale sprawiającym, że każdego dnia wschodzi słońce.


Luis Angel Cuadrado García OP - ur. 1968, dominikanin z Prowincji Różańca Świętego, od 1995 roku misjonarz na Tajwanie, obecnie jest przeorem w Kaohisiung. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

SZTUKA UWAŻNOŚCI

CHRYSTUS ŚWIĘTA CISZA

INSZALLAH

Kaznodzieja nie jest sam

W poszukiwaniu prawdziwej przyjaźni


komentarzeFacebook