Wszyscy kłamią
Słyszeliście już najnowsze wiadomości? Nie ma Boga ani szatana, nieba, piekła, zbawienia ani potępienia. Jest tylko mózg.

Przez wiele miesięcy ignorowałem istnienie Grega House’a i jego pokrętnej filozofii, aż do chwili, gdy w kwietniu poleciałem służbowo do Londynu i utknąłem tam na parę dni (kto jeszcze pamięta nazwę wulkanu, który nas tam zatrzymał?). Z braku innych pomysłów, napastowany zewsząd przez filozofię „wszyscy kłamią” – obejrzałem parę odcinków piątej serii znanego serialu Dr House. I wsiąkłem. Szybko zorganizowałem sobie czwarty sezon, trzeci, drugi, a potem pierwszy. Oglądałem House’a na laptopie niemal non stop przez całą dobę, z przerwą na sen. 36-godzinna podróż autokarem z Londynu do Bydgoszczy wydawała mi się za krótka, bo wysiadałem akurat w połowie któregoś tam odcinka. Sprawiłem sobie kubek z mottem „Wszyscy kłamią”, koszulkę, „House’owy” dzwonek w komórce, tapetę na pulpit i brelok z Gregiem wywalającym jęzor upstrzony kapsułkami vicodinu. Nauczyłem się na pamięć cytatów z filmu, zapisałem się na facebooku do grona fanów ekscentrycznego doktora, ba! nawet zacząłem się ubierać podobnie jak on, ku przerażeniu mojej żony (niewyprasowane koszule Grega!). W końcu własne dzieci powiedziały mi, że przesadzam, a wierzcie mi, że w ich świadomości słowo „przesada” jest równie nowoczesnym słowem jak „ostrokół”, „grodzisko” i „trąbita”.

Oszalałem? Wcale nie. Pochwycił mnie i uwiódł, a ja dałem się uwieść. Bo chciałem go lepiej poznać.

Poznać, żeby… no właśnie, po co?

Z początku – jak powiadam – dałem się uwieś (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Jacek Kowalski - ur. 1972, absolwent polonistyki na UAM w Poznaniu, dziennikarz "Gazety Wyborczej" w Bydgoszczy, mieszka w Kruszwicy, jest żonaty, ma trzech synów. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

Wszystko na pokaz

Wszyscy dłużnicy "Niedźwiedzia"

Kreska na świadectwie

Siedem grzechów głównych

Śledztwo ostateczne


komentarzeFacebook