Archwium > Numer 419 (07/2008) > Felietony > Pokłosie Lednicy

Pokłosie Lednicy

Od lat piszę co miesiąc felieton do miesięcznika „W drodze”. Tym razem napisali go uczestnicy lednickiego spotkania, które odbyło się 7 czerwca 2008 roku pod hasłem: „Nazwałem was przyjaciółmi”. Oto kilka wypowiedzi, które wydobyłem z zapchanej skrzynki mejlowej.

 

„Szczęść Boże! Pewnie jest to jeden z wielu listów, które Ojciec dostanie, ale chciałam podziękować za zorganizowanie Lednicy, za ten niesamowity klimat i poczucie obecności Boga. Osobiście uważam, że to niesamowite, iż tegoroczne spotkanie mówiło o przyjaźni i wyborze Chrystusa – to moja pierwsza Lednica w życiu, a tu temat i jego przesłanie tak bardzo mnie dotyczą :) Jeszcze raz dokonałam wyboru. DZIĘKUJĘ. Wybieram CHRYSTUSA”.

 

„Mam 15 lat i jestem nieuleczalnie chora. Od jakiegoś czasu nie chodzę do kościoła. Nie wiem, czemu... Ale w tym roku byłam na Lednicy. Zawsze myślałam, że tam się tylko tańczy i dobrze się ludzie bawią. Pewnego dnia zrozumiałam, że chcę pojechać! Nie było żadnego problemu. Choć miałam bardzo mieszane uczucia, można powiedzieć, że nawet się bałam. Cały czas myślałam, że tam się tylko tańczy i dobrze bawi, a nie modli i jest tak blisko Boga i wiary. Ale gdy dojechałam, okazało się, że będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, Msza Święta. Myślałam, że nie będę w stanie tego wytrzymać. Ale się zaczęło i było super, pierwszy raz byłam tak blisko Boga i zrozumiałam, że trzeba umacniać swoją w (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Jan Góra OP - (1948-2015) legendarny rekolekcjonista, kaznodzieja i publicysta, wieloletni duszpasterz akademicki w Poznaniu. Twórca ośrodków duszpasterskich w Hermanicach, na Jamnej i nad Lednicą; organizator spotkań "Lednica 2000", autor wielu książek. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

OD PIERWSZEGO NUMERU

Włodek odszedł

Odszedł Pasterz Dobry

W POSZUKIWANIU JĘZYKA WIARY

Nauczyć myśleć


komentarzeFacebook