Archwium > Numer 371 (07/2004) > Felietony > Wdzięczność w sercu

Wdzięczność w sercu

Lednickie spotkanie już za nami. Kiedy mija zmęczenie, serce przepełnia przede wszystkim wdzięczność dla Bożej Opatrzności, że to wszystko przetrzymaliśmy. W stukilkudziesięciotysięcznym mieście statystycznie zawsze się coś dzieje. A tutaj, z Bożą pomocą, obecność takiej rzeszy obyła się bez tragedii i dramatów. Przeżyliśmy spotkanie pięknie, pobożnie i twórczo. Kiedy staliśmy na wzgórzu pod Bramą Rybą, kardynał Lubomyr Husar, patrząc na młodzież zebraną na polach lednickich, kilkakrotnie powtórzył zdanie: „Niejeden tyran pragnąłby mieć do dyspozycji takie rzesze, a tymczasem one należą do Chrystusa”. Zatem na pierwszym miejscu jest wdzięczność samemu Chrystusowi, który nas zbiera wokół siebie, umacnia i uczy swojej miłości.

Ogromna wdzięczność należy się wszystkim, którzy się zaangażowali w to spotkanie, uczestniczyli w jego przygotowaniu i przeprowadzeniu. Współpraca to wielka wartość społeczna i duchowa. To skarb i bogactwo tkanki społecznej inspirowanej wiarą. Szczególne podziękowania należą się osobom pełniącym wszelkiego rodzaju służby. Bez ich pomocy i życzliwości spotkanie się tak ogromnej liczby ludzi byłoby niemożliwe.

Wielka wdzięczność płynie w kierunku Ojca Świętego. Od samego początku przybywa na pola lednickie swym sercem, słowem i błogosławieństwem. Zawsze czyni to w niekonwencjonalny sposób. Pierwszy raz przybył helikopterem, w tym zaś roku połączył się z nami aż dwa razy. Treści, które nam pr (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Jan Góra OP - (1948-2015) legendarny rekolekcjonista, kaznodzieja i publicysta, wieloletni duszpasterz akademicki w Poznaniu. Twórca ośrodków duszpasterskich w Hermanicach, na Jamnej i nad Lednicą; organizator spotkań "Lednica 2000", autor wielu książek. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

Bitwa

Ojciec

Wyznanie wiary

Rozmawiał z Królową Jadwigą

Ten dzwon już dzwoni


komentarzeFacebook