KIEDYŚ CIĘ ZNAJDĘ
Właściciele serwisów matrymonialnych prześcigają się w podsuwaniu nam specjalnych narzędzi, które mają zoptymalizować poszukiwanie drugiej połówki (albo towarzysza lub towarzyszki przygód) i uchronić nas przed totalnymi rozczarowaniami.

 

W dobrym guście są w naszych czasach różnego rodzaju „coming outy”, nie brak dziś fanów intymnych historii z życia i pożycia wziętych, a i zwolennicy emocjonalnego ekshibicjonizmu także mają wiele powodów do radości. Sprowokowana przewodnim tematem wrześniowego numeru „W drodze” postanowiłam chwilowo wpisać się w ten trend, popłynąć niniejszym tekstem z popkulturowym prądem, a nie pod prąd, i tym razem opowiedzieć nieco o sobie. Otóż, Drogi Czytelniku, byłam swego czasu wierną i oddaną użytkowniczką portali randkowych. (Dla wielu przyznanie się do tego rodzaju „działalności” to obciach, co nie znaczy, że i oni z takich serwisów nie korzystają – według badań w zeszłym roku robił to co siódmy polski internauta, a w 2011 roku – co czwarty).

Popchnęło mnie do tego dość rozpaczliwego kroku niełatwe wtedy życie – rodzina daleko, nowe miejsce pracy, a praca dość zachłanna, znajomych niewielu, poczucie samotności dojmujące. Zdecydowałam się wziąć sprawy w swoje ręce (powiedzieć, że cierpliwość nie jest moją mocną stroną, to nic nie powiedzieć) i zagospodarować jakoś tę pustkę, bo myśl o życiu w pojedynkę była dla mnie w tamtym momencie straszna, a wartość miłości mężczyzny – absolutna. Nie kręciło mnie, jak mawia dziś młodzież, chodzenie po klubach – wolałam bardziej subtelną i mniej bezpośrednią formę polowania na partnera. Dobrodziejstwo techniki miało stać się dla mnie wybawieniem i światłem w nocy smutnej samotności.

Wydam wszystko na ukochanego

Ale technik (...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


Anna Sosnowska - ur. 1979, absolwentka studiów dziennikarsko-teologicznych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, współautorka książki "Zioło-lecznictwo, czyli wywary na przywary", wcześniej związana z kanałem religia.tv, gdzie prowadziła programy "Kulturoskop" oraz "Motywacja jest kobietą". Redaktor naczelna portalu Aleteia. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

STAROŚĆ NIE JEST DLA MIĘCZAKÓW

SZUKAM BRATA

To nie są nasze twarze

NAWRÓCENI NA SLOW LIFE

U NICH W GŁOWACH


komentarzeFacebook