Archwium > Numer 532 (12/2017) > Orientacje > ZWYKŁY ROK Z ŻYCIA KOŚCIOŁA

ZWYKŁY ROK Z ŻYCIA KOŚCIOŁA
Po ubiegłorocznym Nadzwyczajnym Jubileuszu Miłosierdzia, pełnym przykuwających uwagę faktów, inicjatyw i przeżyć, był to czas pod wieloma względami zwykły, co nie znaczy to wcale, że jego treścią było żmudne sprzątanie po świętowaniu i wspominanie jego co ciekawszych epizodów.

 „Non semper Saturnalia erunt”, czyli w najczęstszym przekładzie na polski „Nie co dzień jest święto” – mówi łacińska sentencja. Zawarte w niej spostrzeżenie okazuje się przydatne przy próbie spojrzenia na miniony rok życia Kościoła katolickiego. Po ubiegłorocznym Nadzwyczajnym Jubileuszu Miłosierdzia, pełnym przykuwających uwagę faktów, inicjatyw i przeżyć, był to czas pod wieloma względami zwykły, pozbawiony spektakularnych wydarzeń i sytuacji angażujących na długo uwagę opinii publicznej. Nie znaczy to wcale, że jego treścią było żmudne sprzątanie po świętowaniu i wspominanie jego co ciekawszych epizodów. Bez trudu można w minionych miesiącach wskazać wydarzenia, które dla życia Kościoła są istotne, a ich znaczenie niejednokrotnie będzie widoczne w przyszłości. Jest ich z pewnością więcej niż dziesięć, ale te wymienione poniżej dobrze ilustrują, jak bogaty może być zwykły rok w życiu Kościoła.

(...)

Dostęp do treści serwisu jest płatny.


Aby wyświetlić pełny tekst musisz być zalogowany
oraz posiadać wykupiony dostęp do tego numeru.


ks. Artur Stopka - ur. 1959; kapłan diecezji katowickiej, pracował m.in. w "Gościu Niedzielnym" i Katolickiej Agencji Informacyjnej, twórca portalu internetowego wiara.pl, w latach 2009-2011 rzecznik archidiecezji katowickiej, mieszka w Siemianowicach Śląskich. (wszystkie teksty tego autora)

     


zobacz także

WAŻNY ROK DLA KOŚCIOŁA

TRUDNY ROK KOŚCIOŁA

PRZESIADKA Z LEKTYKI

George Orwell (1903-1950)

Wiara kontra katecheza


komentarzeFacebook