Archiwum > Numer 471 (11/2012)
Podjąć kryzys
W drodze 2012, nr 11


rok wydania: 2012
liczba stron: 144
       DOSTĘPNE FORMATY:

       E-WYDANIE:

Wstępniak
Roman Bielecki OP


Rozmowa w drodze


Podjąć kryzys
Barbara Smolińska, Katarzyna Kolska

Jeśli słyszę od małżonków, że się nigdy nie kłócą, to dla mnie sygnał, że bardzo się od siebie oddalili. Lepsza jest dobra kłótnia niż obrażanie.

Wacław Oszajca SJ

Najczęściej kapłańskie narzekania mają całkiem realną przyczynę. Nikt przy zdrowych zmysłach nie poświęci, powiedzmy zwyczajniej, nie będzie marnował życia dla rytuału i papierów. I słusznie.

Michał Zioło OCSO

Na tym polega twoja choroba, że chcesz definiować życie po swojemu. Nasza cicha, biedna nienawiść sprawia, że Bóg nie jest bezpieczny w naszych rękach.

Joanna Heidtman, Roman Bielecki OP

Dotąd wiedziałem, kim jestem, i nagle mam jakieś wątpliwości. Część ludzi nie chce się z tym konfrontować, stąd te trampki, samochody wyścigowe, gadżety i stylizacje na nastolatków.

Tomasz Zamorski OP

Kiedy patrzę na studentów, widzę młodych ludzi pełnych entuzjazmu. Ogarnia mnie współczucie, kiedy pomyślę, ile będą musieli popełnić błędów, by stać się sobą, by nauczyć się żyć. I na nic cudze rady.

Zofia Kotlińska

Mam wrażenie, że im bardziej otaczamy się wirtualnymi zabawkami, tym dalej nam do drugiego człowieka. Im więcej mamy możliwości wirtualnego dialogu, tym mniej naprawdę ze sobą rozmawiamy. Końca tego szaleństwa wypatruję w nadchodzącym kryzysie.Związki partnerskie


Kontrowersje


W co ja wierzę?


Orientacje


Felietony
Dariusz Kowalczyk SJ
Adam Zagajewski
Jan Góra OP
Marek Magierowski
Tessa Capponi-Borawska


Szukającym drogi


Dominikanie na niedziele
Facebook