Archiwum > Numer 534 (02/2018)
Rozwód z Kościołem
W drodze 2018, nr 02


rok wydania: 2018
liczba stron: 144
       DOSTĘPNE FORMATY:

       E-WYDANIE:

Wstępniak
Roman Bielecki OP


Rozmowa w drodze


Życie po rozwodzie
Jarosław Kupczak OP, Roman Bielecki OP

Jeżeli uznamy, że można dopuszczać do komunii osoby rozwiedzione, żyjące w kolejnych związkach, to po jakimś czasie będzie to oznaczało dopuszczanie do komunii wszystkich, którzy znajdują się w sytuacjach nieregularnych.

Sandro Magister, Adam P. Błyszcz CR
Nauczanie Franciszka można zdefiniować przymiotnikiem: płynne. To według mnie wyjaśnia również jego popularność poza Kościołem, większą nawet niż wewnątrz samej wspólnoty wierzących

Jolanta Brózda-Wiśniewska

Papież nie zmienia nauki Kościoła ani o nierozerwalności sakramentu małżeństwa, ani o tym, że cudzołóstwo jest śmiertelnym grzechem, że rozwody są złem. Nie daje też do zrozumienia, że pozasakramentalne związki są "dobrą" alternatywą dla małżeństwa.

Stephan Ernst

Czy adhortacja "Amoris laetitia" papieża Franciszka jest sprzeczna z nauczaniem przedstawionym przez Jana Pawła II w "Familiaris consortio" i prowadzi - jak uważają niektórzy - do podziału w Kościele?

Barbara Smolińska, Katarzyna Kolska
Kiedy jesteśmy dorośli, to poczucie bezpieczeństwa daje nam nie tylko relacja z najbliższą osobą - mamy jeszcze inne punkty odniesienia. Małe dziecko ich nie ma. Rodzice, ich miłość, są dla niego gwarantem bezpieczeństwa.Przed Wielkim Postem


Intrygujące karty Kościoła


Kiedy się modlisz


Orientacje


Felietony


Pytania w drodze
Mateusz Przanowski OP


Dominikanie na niedziele
Facebook