Archiwum > Numer 558 (02/2020)
Praca zbiorowa
W drodze 2020, nr 02
SPOKOJNIE, TO TYLKO STRES Niemal wszyscy jesteśmy przemęczeni i zestresowani. Nie radzimy sobie z nadmiarem obowiązków, żyjemy w pośpiechu. Nasze ciało zaczyna niedomagać: odczuwamy bóle w klatce piersiowej, cierpimy na zaburzenia rytmu serca, nękają nas migreny, bóle napięciowe i problemy z koordynacją myślenia ? wachlarz fizycznych objawów przemęczenia i stresu jest o wiele szerszy. Michalina Kaczmarkiewicz pisze o skutkach długotrwałego stresu, a Marcin Kwieciński radzi jak ogarnąć swój codzienny chaos i żyć spokojniej. Im szybciej to zrobimy, tym lepiej dla nas.

CHRZEŚCIJAŃSKIE EKO W Ewangelii Pan Jezus mówił o nawróceniu i grzechu, ale nie wspominał nic o grzechu ekologicznym, który papież Franciszek zamierza wpisać do Katechizmu. O katolickiej ekologii, świętym Franciszku i zbuntowanej nastolatce ze Szwecji opowiada o. Stanisław Jaromi, franciszkanin.

LEKCJA WIARY Wietnam może się nam kojarzyć z wojną, sajgonkami i straganami z tanią odzieżą. Nie każdy wie, że w kraju, w którym chrześcijanie są zdecydowaną mniejszością mieszka aż 121 tysięcy świeckich dominikanów! To ewenement na skalę światową. Dominik Jarczewski OP szuka źródła tego fenomenu. Jak żyją katolicy w Wietnamie, czym się zajmują i jaką wizję Kościoła nam proponują?

Ponadto w lutowym numerze miesięcznika "W drodze" himalaista Leszek Cichy wspomina pierwsze zimowe wejście na Mount Everest, od którego minęło już czterdzieści lat, ks. Dariusz Larus pisze o wypaleniu zawodowym, a Michał Paca radzi jak żyć bardziej ekologicznie i produkować mniej śmieci.

Miesięcznik "W drodze" można nabyć w wersji papierowej w klasztorach dominikańskich i salonach prasowych, natomiast w wersji elektronicznej m.in. w Kindle Store czy iTunes.

rok wydania: 2020
       DOSTĘPNE FORMATY:

       E-WYDANIE:

Wstępniak
Roman Bielecki OP


Rozmowa w drodze


Pośpiech, który nas wykańcza


Świat z plastiku


Siła wspólnoty


Nie taki Stary Testament


Orientacje


Pytania w drodze


Dominikanie na niedziele


Felietony
Facebook